Музей Михайла Мармера: екскурсія для волонтерів


Страница входа Новости музея Музей Михайла Мармера: екскурсія для волонтерів

Музей Михайла Мармера: екскурсія для волонтерів

18 жовтня в Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» побувала група волонтерів, які приїхали до Кривого Рогу з усіх регіонів України.

У музеї гості, несподівано для себе, оскільки позиціонували музейний простір в форматі стандартно-монотонного монологу екскурсовода, потрапили в атмосферу інтерактивного пізнання єврейської історії та традицій. Екскурсія проводилася у формі діалогу, і давала відповіді на питання про походження обрядової іудейської культури, пояснювала призначення ритуальних предметів, була досить інформативною в курсі регіональної єврейської історії. Учасники проявляли великий інтерес до процесу знайомства з минулим Криворіжжя, підкреслювали, що без вивчення місцевої єврейської історії неможливо говорити про об'єктивну історію України. Більш того, з помітним жалем, відзначали, що в їхніх містах теж є єврейські музеї, проте не такі великі й не такі змістовні, як криворізький.

На завершення зустрічі волонтери неодноразово повторювали, що розкажуть про свої враження вдома, залишали контакти, пропонували співпрацю в організації спільних проектів.

2019.10.23.