Іграшки дітей Голокосту

Страница входа Новости музея Іграшки дітей Голокосту

Іграшки дітей Голокосту

Ні для кого не секрет, що люди, потрапивши один раз в Музей Михайла Мармера, повертаються туди ще й ще. Висновок: співробітники музею працюють якісно, захоплено, на позитивний результат. А результат дійсно значимий: унікальні артефакти експозицій, інтерактивні лекції та заняття збагачують відвідувачів новою інформацією, яка розширює межі розуміння інших культур, національних традицій, формують пріоритет моральних цінностей, толерантної ментальності, й роблять світ добрішим. І особливо радує, коли в цьому процесі беруть участь школярі.

Так повелося, що криворізькі педагоги вважають обов'язковим відвідування єврейського музею зі своїми вихованцями й не один раз.

3 жовтня шестикласники Криворізької школи № 87 побували в Музеї Михайла Мармера на інтерактивному занятті «Іграшки дітей Голокосту».

В ході заняття підлітки познайомилися з реальною трагічною історією єврейської дівчинки, яка загинула в роки нацистської окупації в Ботанічному саду міста Дніпропетровськ. В основу розповіді про це лягла картина «Вікно», обговорюючи яку, школярі самі збудували сюжетну лінію події: нещасна дівчинка пішла з дому, залишивши ляльку, і більше не повернулася...

Для того, щоб учасники зрозуміли, що долі дітей війни та їх іграшок складалися по-різному, їм були розказані історії трьох ляльок, які зараз знаходяться в одному з музеїв Меморіального комплексу Яд Вашем.

В процесі заняття шестикласники були сильно вражені, і відчули глибокі емоції жалю та скорботи, співпереживання, захоплення героїзмом.

Йдучи з музею, дівчатка і хлопчики запитували: «А коли ми ще прийдемо до вас?» Ну, що ж, обов'язково чекаємо вас, у нас ще багато тем, які потрібно обговорити!

2019.10.03.