Волонтери Музею Михайла Мармера побували у таборі в Польщі

Страница входа Новости музея Волонтери Музею Михайла Мармера побували у таборі в Польщі

Волонтери Музею Михайла Мармера побували у таборі в Польщі

З 5 по 14 липня у м. Вісла (Польща) проходив міжнародний культурний семінар «Ми – не/або схожі» для українських дітей-волонтерів Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера».

Міжнаціональний захід відбувся завдяки спільній співпраці польської організації «Drzewo olivne» (м. Варшава, Польща) і ГО «КЕТЕР» (м. Кривий Ріг, Україна), які, починаючи з 2016 року, вже вчетверте організовують навчально-розважальну та оздоровчу програму для юних волонтерів Музею Михайла Мармера.

Місто Вісла є гірсько-лижним курортом у Сілезькому воєводстві (гірський масив Сілезьких Бескид), де родина пана Густава та пані Ханни Чеслар щоліта приймає у своєму будинку українських дітей, які прагнуть до нових знань й умінь та готові до туристичних походів й незабутніх вражень.

Перебування криворіжських школярів на семінарі «Ми – не/або схожі» передбачало кілька етапів знайомства з польською та єврейською культурами й мовами; занурення їх у інтерактивні тренінги й заняття, що проводилися викладачами-методистами пані Агатою Ришевич та пані Катаржиною Терефенко й працівниками Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера», а також туристичні поїздки видатними місцями Сілезії й піші походи по гірським хребтам Бескидів.

Під час інтерактивних воркшопів та ігор діти поглиблено знайомилися з поняттям міжнаціональної, міжрелігійної й міжетнічної толерантності. Завдяки практичним вправам й різноманітнім квестам, кожен учасник мав змогу відчути й зрозуміти ті емоції та некомфортні стани, які щодня відчувають на собі люди, що відрізняються від більшості кольором шкіри, віросповіданням, чи фізичними вадами.

Для кращого поглинення наших дітей до тематичного змісту форуму, їх відвідували сусіди родини Чесларів та закордонні гості, які не лише практикували польську й англійську мову з юними українцями, а й ділилися життєвим досвідом у сфері спілкування та роботи з різними людьми.

В свою чергу, підлітки знайомили іноземців з українською культурою і запрошували їх на вечірні концерти, де талановито демонстрували традиційні вишиванки, пісні й танці.

Ще одним видом зайнятості криворіжців були туристичні поїздки, під час яких вони спостерігали дивовижні гірські будиночки, гірськолижні траси для олімпійських чемпіонів та прикордонні міста поруч Польщі і Чехії. Тобто, дітлахи мали змогу емоцыйно відчути  колорит та унікальність Сілезії та її мешканців.

Чудовим для юних волонтерів став й досвід піших переходів по гірським масивам Бескидів, де діти під час відпочинку пили воду з мінеральних джерел, смакували чорницею і суницею та спостерігали за тваринами, які співіснують із людьми в повній гармонії.

Під час поїздок та екскурсій, учасники семінару також відвідали аквапарк, гостинні ферми, де їх частували приготованою на вогні їжею та вчили їздити верхи на конях.

Кожна проведена година у м. Вісла була надзвичайною пригодою, та не мала місця для повторення у наступних днях. Але найголовніше, що українські діти відчули, що таке бути європейцями, а також набули нових вмінь і навичок, які зможуть реалізувати вдома, і зробити свою країну й місто трішки кращими.

2019.07.18.