В Музеї Михайла Мармера відбулася творча зустріч із відомим археологом


Страница входа Новости музея В Музеї Михайла Мармера відбулася творча зустріч із відомим археологом

В Музеї Михайла Мармера відбулася творча зустріч із відомим археологом

17 січня в Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» відбулася творча зустріч студентів, викладачів історичного факультету Криворізького педагогічного університету, учнів місцевих шкіл та громадських активістів міста із відомим археологом Юрієм Анатолійовичем Лук’янченко.


Лук’янченко Ю.А. є провідним спеціалістом в області археології, має значний досвід у розкопах й описах археологічних культур як на території України, так і за її межами.

Фахівець вирішив ознайомити молодь з минулим Криворіжжя, продемонструвати знайдені рештки рослин та тварин періоду міоцену, а також поговорити про особливості побуту населення, що мешкало на територіях регіону до нашої ери.


Цікавий лектор ділився враженнями від пригод, що ставалися з ним під час експедицій та демонстрував унікальні артефакти, знайдені на Криворіжжі. Він розповів про те, як відбувається відкриття поховання чи поселення, які методики застосовуються під час опису пам’яток, та яким чином нові об’єкти державного значення реєструються в Інституті археології НАН України.


Крім того, почесний гість наочно показав функції й призначення артефактів, знайдених у нашому краї – від кремнієвих пластинок з кістяного серпа й глиняних горщиків бронзової доби до стилізованих речей ХІХ – поч. ХХ ст. з помістя Колаєвських.

На завершення зустрічі молодь мала можливість задати питання археологу та поговорити про нові напрями роботи Лук’янченко Ю.А., які чекають його навесні.


2019.02.18.