У Музеї Михайла Мармера відбулася Церемрнія пам’яті загиблим під час Голокосту

Страница входа Новости музея У Музеї Михайла Мармера відбулася Церемрнія пам’яті загиблим під час Голокосту

У Музеї Михайла Мармера відбулася Церемрнія пам’яті загиблим під час Голокосту

27 січня більшість країн світу щорічно відзначають важливу для людства дату – День пам’яті жертв Голокосту. Адже саме в цей день 1945 р. радянськими військами було визволено в’язнів найбільшого нацистського концентраційного табору Аушвіц-Біркенау в Освенцімі, де за різними оцінками вчених загинуло від 1,5 до 2,2 млн людей.

Вперше Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту ознаменували в усьому світі у 2006 р., що дало початок постійним масовим акціям за мир та різноманітним заходам, присвяченим коммеморації невинних жертв Катастрофи.

Наше місто не є виключенням у відзначенні пам’ятної дати, адже історія Криворіжжя пронизана масовим знищенням єврейського населення в роки Голокосту, і, як наслідок, – зникненням у регіоні цілого пласту ідишської землеробської культури.

Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» багато років поспіль є центром, де проходять заходи, присвячені пам’яті жертв геноцидів.

На цьогорічну церемонію вшанування загиблих євреїв під час Голокосту прийшли учні Криворізької загальноосвітньої школи № 1 та студенти Міжрегіонального центру з перепідготовки робітничих кадрів.

У музеї молодь взяла участь у інтелектуальному воркшопі «Валіза спогадів», де на власному досвіді переконалася, що минуле єврейських родин, які були розстріляні в період Другої світової війні, набагато ближче, ніж здається. За допомогою збірних символів та образів, юнаки й дівчата мали можливість познайомитися з юдейськими звичаями і традиціями та відчути на собі, що стається із суспільством, у якому замовчують факти насільства і не реагують на заклики до антисемітизму, расизму чи ксенофобії.

Після завершення інтеарктиву підлітки вирішили висловити свої емоції у коротких надписах-застереженнях для майбутніх поколінь, аби страшна трагедія ніколи не мала місця у світі.

Також учні й студенти поклали до символічного Дерева Пам’яті Музею Михайла Мармера квіти та запалили свічки – символи вічності та незнищенної пам’яті людей, яких забрав Голокост.

2019.01.28.