Міжнародна діяльність Музею Михайла Мармера розширює кордони


Страница входа Новости музея Міжнародна діяльність Музею Михайла Мармера розширює кордони

Міжнародна діяльність Музею Михайла Мармера розширює кордони

Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» не тільки презентує свої експозиції юдейських артефактів та займається освітньою роботою, але й постійно розширює межі діяльності далеко за кордони України. Зовсім недавно, – з 5 по 11 листопада, в рамках формату партнерства, Маріанна Шпак, науковий співробітник музею, перебувала у місті Софії (Болгарія) з метою знайомства з науковою й культурно-релігійною сферами болгарського суспільства, та дослідження становища єврейського населення Болгарії в період Другої світової війни. Протягом тижня вона працювала з джерелами Державного архіву, де мала змогу познайомитися із дуже цікавими людьми: Михайлом Груєвим – головою Державного агентства «Архіви» й співробітниками установи, та поспілкуватися на актуальні теми, що стосуються історії Голокосту.


Крім того, Маріанна Шпак не впустила можливості завітати до сефардської Софійської синагоги, що є однією з найбільших у Південно-Східній Європі й третьою за величиною на європейських просторах. Там співробітниця Музею Михайла Мармера не лише ознайомилася із архітектурними особливостями синагоги, яка була збудована на початку ХХ століття, а й поговорила із членами єврейської общини Софії про аспекти міжрелігійного і міжнаціонального діалогу в Україні й Болгарії, та про перспективи майбутньої співпраці у напрямі організації проектів з толерантності.


Також Маріанну Шпак було запрошено до неофіційної резиденції болгарських монархів у Врані на лекцію Даніели Горчевої, відомої журналістки та дослідниці Голокосту з Голандії, про порятунок євреїв Болгарії в період Другої світової війни. На важливому заході дослідниця мала можливість познайомитися із царем Симеоном ІІ Борисовим Саксен-Кобург-Готським, та розповісти йому про свою діяльність в Україні, й обмінятися думками щодо наслідків явища Голокосту у Європі.


2018.11.14.