Канікули в Музеї Михайла Мармера

Страница входа Новости музея Канікули в Музеї Михайла Мармера

Канікули в Музеї Михайла Мармера

Осінні канікули – це пора активності школярів та можливість пізнання навколишнього світу за межами навчального закладу.

Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» є тим місцем, де традиційно в період канікулярного часу зустрічають учнів криворізьких шкіл, щоб обговорити актуальні події минулого й сучасності, та надати дітям якомога більше нових знань і вмінь, що збагачують їх світогляд.

В кінці жовтня – на початку листопада цього року щодня для учнів різних класів (школи № 52, 60, 75, 100, КОЛІ, Центрально-Міській ліцей) проводилися інтерактивні воркшопи, лекції та екскурсії. Школярі молодшої та середньої ланки взяли участь у тренінгах з толерантності, на яких шукали витоки і причини появи принизливих стереотипів по відношенню до різних націй й народів.

На заняттях діти виконували різноманітні цікаві завдання і проявляли себе у якості експертів з питань подолання расової, національної й релігійної дискримінації, щоб забезпечити кожному на планеті мирне майбутнє.

Учні 7-9 класів мали змогу прослухати інтерактивні лекції з єврейської історії міста, взяти участь у дискусіях щодо ролі єврейського населення у розвитку Криворіжжя, та під час екскурсії залами Музею Михайла Мармера познайомитися з юдейськими традиціями, релігійними обрядами й специфікою діяльності євреїв у регіоні.

Школярі 10-11 класів, які вже є абітурієнтами – особлива аудиторія інтерактивних освітніх програм музею. Так як старшокласники вивчають у школі історію ХХ століття, вони були повноцінними учасниками студій з вивчення генези явища Голокосту, тематичних інтерактивних тренінгів з пропаганди й актуальних питань Другої світової війни.

Кожне їх заняття завершувалося фідбеком, на якому підлітки ділилися враженнями про здобуті знання, обмінювалися думками про методи подолання антисемітизму і ксенофобії та роздумували над ефективними засобами контрпропаганди серед сучасної молоді.

Слід сказати, що кожен відвідувач, який провів один день осінніх канікул в Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера», отримав багато емоцій, вражень, нових знань, і, головне, – ідей, як змінити Україну та світ на краще.

2018.11.06.