В Музеї Михайла Мармера відбувся міжрелігійний форум


Страница входа Новости музея В Музеї Михайла Мармера відбувся міжрелігійний форум

В Музеї Михайла Мармера відбувся міжрелігійний форум

30 жовтня у Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» (Кривий Ріг) відбулася зустріч з вченими одного з найвпливовішого академічного наукового центру України – Інституту релігії та суспільства Українського Католицького Університету (УКУ, Лівів), – д-м Ігорем Медвідьом, керівником освітніх проектів й програм та д-м Ярославом Котом, координатором Літньої школи ІРС УКУ «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького».


Ім’я Шептицького широко відоме у контексті подій Другої світової війни, коли Митрополит рятував євреїв Галичини від загибелі. Тому організація зустрічі у Криворізькому єврейському музеї з вченими, які займаються дослідженням цього історичного етапу, є закономірною.


У поважному форумі прийняли участь студенти Криворізького економічного інституту ДВНЗ «КНЕУ ім. Вадима Гетьмана», представники місцевої єврейської общини, священник Української Греко-Католицької церкви та громадські активісти міста.

І. Медвідь та Я. Кіт познайомилися із гостями та прочитали лекцію «Міжрелігійний діалог на практиці: постава Митрополита Андрея Шептицького щодо дискримінації релігійних громад напередодні та під час Голокосту». Особистість А. Шептицького є важливою складовою у формуванні світогляду всього українського суспільства. Тому дослідження багатовекторної діяльності Митрополита є одним із напрямів роботи І. Медвідя та Я. Кота, що являються співорганізаторами довготривалого проекту: Літня школа «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького» для молоді України, Білорусі й Польщі.


Програма школи включає лекції, інтерактивні заходи та екскурсії, які висвітлюють діяльність А. Шептицького і його вплив на розвиток релігійних громад різних конфесій, політики, економіки й культури України, так як модерністські заходи впливового лідера були настільки успішними на початку ХХ століття, що є взірцем для сучасної держави не лише у формуванні нової молодої еліти, а й у підвищенні ефективності економіки в різних регіонах нашої країни.


Літня школа передбачає занурення учасників проекту в міжрелігійний світ, глибоке розуміння понять толерантності, рівності, милосердя та єдності, які є актуальними у сучасному суспільстві. Крім того, кожен, хто приймає участь у Літній школі, не залишається без уваги колективу, тобто отримує задоволення від спілкування, знаходить справжніх друзів і однодумців для подальшої співпраці.

Маріанна Шпак, науковий співробітник Музею Михайла Мармера, у 2017 році мала можливість стати учасницею цього проекту, тому вона поділилися із студентами власними враженнями від побаченого і почутого в школі, та розповіла про практичне застосування здобутого досвіду у власній роботі.


По завершенню зустрічі із гостями зі Львова, студенти поділилися думками й враженнями щодо лекції, обмінялися з вченими контактами для подальшого спілкування, та виявили бажання стати учасниками Літньої школи «Соціальна думка митрополита Андрея Шептицького» – 2019.

2018.10.31.