Страница входа Новости музея В Музеї Михайла Мармера відкрилась наративна виставка «За покликом серця», яка прибула до Кривого Рогу з Ізраїлю

28 вересня в Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» відбулася Церемонія вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру та публічна презентація інтерактивної виставки «За покликом серця», яка створена за ініціативи Меморіального комплексу історії Голокосту «Яд Вашем» (Єрусалим, Ізраїль).

Церемонію пам’яті відкрили учні місцевих шкіл біля пам’ятника «Криворізька трагедія», присвяченого євреям регіону, загиблим в роки нацистської окупації. Поклавши квіти до пам’ятного знаку, юнаки та дівчата згадали про жорстоке знищення тисяч невинних людей у Бабиному Яру, і вшанували їх хвилиною мовчання.

Після цього, юнаки і дівчата відвідали виставку, що демонструє історичні аспекти порятунку євреїв неєвреями під час Голокосту на території СРСР в період Другої світової війни.

Гіди виставки – волонтери Музею Михайла Мармера, розповіли школярам про неймовірні випадки порятунку юдеїв та їх спасителів-героїв у жахливі часи Шоа. Чоловіки і жінки неєврейського походження, ризикуючи життям власних родин, зуміли вберегти життя потенційних жертв Голокосту.

Також учасники мали можливість почути пояснення поняття «Праведники народів світу», дізнатися про способи порятунку євреїв криворіжцями, та залишити на одній із панелей виставки записки із своїми враженнями про побачене й почуте.

На завершення заходу, біля Дерева Пам’яті, де позначені імена тих, хто рятував юдеїв на Криворіжжі, діти запалили свічки – як вічне нагадування про гарячі серця і всеохоплюючу любов один до одного.

Виставка «За покликом серця» в Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» відкрита і доступна усім бажаючим. Протягом місяця відвідувачі матимуть можливість оглядати її та знайомитися зі змістом панелей виставки.

2018.09.30.