Страница входа Новости музея Традиції діють: Музей Михайла Мармера організував чергову поїздку криворізьких дітей в табір у Польщу

З 6 по 16 липня співробітники та діти-волонтери Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» за співпраці ГО «КЕТЕР» (Кривий Ріг, Україна) й спільноти «Drzewo oliwne» (Варшава, Республіка Польща) взяли участь у Міжнародному україно-єврейсько-польському проекті «У слові «ми» – сто тисяч «я».

Для Музею Михайла Мармера співпраця з польськими колегами спільноти «Drzewo oliwne» розпочалася ще на початку 2016 р., і на сьогодні має лише корисні результати й здобутки у реалізації спільних дій у питаннях міжнаціональної толерантності, міжетнічних і міжрелігійних відносин у сучасному світі.

Традиційно проект «У слові «ми» – сто тисяч «я» відбувається у м Вісла, на одному з міжнародних гірськолижних курортів (Республіка Польща), на віллі родини Густава та Ханни Цєшлар.

Протягом реалізації програми проекту з дітьми з України працюють кращі методисти Польщі, які проводять розвиваючі інтерактивні тренінги та ігри. Участь у освітній сфері беруть також співробітники Музею Михайла Мармрема, демонструючи на практиці особисто розроблені воркшопи з толерантності та діляться досвідом з польськими педагогами.

Перебування дітлахів у Віслі завжди насичене різноманітними екскурсіями та відвідуванням розважальних центрів. Цього літа юні криворіжці із задоволенням долали висоти гірського масиву Бескидів: петлі Ценьковської (Cieńkowska) і г. Бренної (Brenna), де під час туристичних походів по висотам, учасники мали можливість покататися на підйомниках, й з висоти пташиного польоту оглянути безкрайні гори, відвідати Агроферму у селищі Бренна, поспостерігати за гірськими тваринами, та посмакувати частуваннями місцевих жителів, побачити, як розводять форель, тощо.

Також українці відвідали м. Пщина, яке вразило їх неймовірною красою місцевого палацу XІХ ст., де до сьогодні збережено 80% історичного комплексу. Також дітям пощастило потрапити до етносела у м. Пщина та до Виставкового загону зубрів й інших парнокопитних тварин, які мешкають у місцевих лісах регіону.

Крім того, криворіжці побували у м. Цешин, яке розташоване у двох країнах: Польщі та Чехії. У польській частині міста юні туристи відвідали Ротунду Св. Миколая (ХІ ст.), прогулялися по найдовшій місцевій вулиці Глибокій та ознайомилися з місцевим середньовічним архітектурним колоритом. У чеській частині Цешина оглянули історично важливу для чехів центральну Ринкову площу.

І, звичайно, традиційним було знайомство дітей із м. Віслою, його візитковим аквапарком й гірськолижними особливостями, що приваблюють туристів з усього світу.

Загалом, протягом всього проекту, кожна поїздка та похід залишали неймовірні емоції і враження, а також чимало придбаних сувенірів й солодких подарунків на пам’ять.

В цілому, головна мета проекту була здійснена: діти повернулися додому оздоровленими, з новими знаннями, вміннями та здібностями для того, аби перетворювати світ на краще, та крокувати до світлого майбутнього в Україні.

2018.07.20.