Страница входа Новости музея У Музеї Михайла Мармера учні вшанували пам’ять про загиблих у Другій світовій війні

У зв’язку із святкуванням заходів з нагоди 74-ї річниці з Дня визволення міста від нацистів у Кривому Розі, Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» став осередком, де збираються учні та вчителі для поглиблення знань з актуальних проблем історії Другої світової війни та подій явища Голокосту.

28 лютого до Музею Михайла Мармера на екскурсію з історії Голокосту на Криворіжжі прийшли учні 9-10 класів Криворізької загальноосвітньої школи № 48.

Вони розповіли, що мають певні уявлення про історію міста в період війни, а тепер вирішили дізнатися, що таке Голокост.

Спочатку школярі ознайомилися із культурною спадщиною єврейського населення краю. В експозиціях залів діти уважно розглядали предмети побуту й релігійні артефакти, а також розпитували про звичаї та традиції, які існують в юдейській культурі.

Далі вони оглянули зал, який познайомив їх з невідомою єврейською історією. У підлітків виникало чимало питань з приводу появи на Криворіжжі перших єврейських поселень, про те, як сприймали місцеві українці євреїв, та про роль юдеїв у розвитку регіону.

Слід сказати, що найемоційніше на школярів вплинула розповідь про трагічні сторінки з історії Голокосту та їх наслідки для Криворіжжя. Вони з глибокою скорботою поставилися до жертв, які були вбиті в роки Другої світової війни та вшанували їх хвилиною мовчання.

2018.03.01.