Музей Михайла Мармера прийняв участь в діалозі про сучасне значення пропагандистського впливу на суспільство


Страница входа Новости музея Музей Михайла Мармера прийняв участь в діалозі про сучасне значення пропагандистського впливу на суспільство

Музей Михайла Мармера прийняв участь в діалозі про сучасне значення пропагандистського впливу на суспільство

 

 

 

 

 

Маріанна Шпак

12 лютого в Запорізькому національному університеті (ЗНУ) за ініціативи викладачів кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин у співпраці із Запорізьким обласним товариством дослідників історикії й культури Центральної і Східної Європи, фахівцями кафедри всесвітньої історії й історіографії Херсонського державного університету, а також за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні, відбулася міжнародна науково-практична конференція «Пропаганда vs контрпропаганда у медіапросторі: минуле, сучасне, майбутнє».


У поважному форумі, що зібрав студентів, аспірантів, фахівців й науковців з України та світу взяла участь Маріанна Шпак – науковий співробітник Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» й аспірантка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету.

Конференція стала черговим етапом великого проекту «Інформаційна війна у сучасному медіапросторі: регіональний вимір та досвід антипропаганди для молоді», який спеціалісти кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин розпочали ще восени 2017 р. Зустрічі, панельні дискусії та тренінги, які пів року назад проводилися викладачами вишу для вчителів, старшокласників й студентів ЗНУ, були спрямовані на обговорення питань з приводу впливу пропаганди на маси, її наслідків для сучасного покоління України та пошуки способів протистояння механізмам маніпуляції суспільною свідомістю у світі.

Теперішня науково-практична конференція мала на меті зацікавити в діалозі якнайбільше спеціалістів, що долучилися б до аналізу різних форм пропаганди ХХ ст. та допомогли виявити специфіку впливу на ментальність суспільства в сучасному світовому медіапросторі, і його сприйняття різними категоріями населення не лише на теренах нашої держави, а й в загальносвітовому контексті.


 

У роботі секцій науковці презентували власні дослідження у таких напрямах як: науково-теоретичні підходи до визначення та аналізу феномену інформаційної пропаганди; світовий досвід боротьби із пропагандою: глобальні, регіональні та локальні виміри; історія пропаганди: інформаційна пропаганда тоталітарних режимів ХХ ст. та незасвоєні уроки світових воєн; відображення елементів політичної пропаганди у світовій культурі; антипропаганда та засоби формування соціального імунітету проти інформаційних атак у сучасному медіапросторі; стратегії інформаційної війни у сучасному медіапросторі: практичний вимір антипропаганди.

У контексті з цим Маріанна Шпак виступила із доповіддю «Використання літературних видань як засобу пропагандистського впливу на дітей та підлітків в нацистській Німеччині», в якій проаналізувала нацистські дитячі видання і вчительські методичні посібники антисемітського характеру, та поділилася досвідом роботи із таким наративом у музейному просторі на прикладі інтерактивних занять і тренінгів із молоддю у Музеї Михайла Мармера.

2018.02.15.