Музей Михайла Мармера розширює свої навчальні кордони


Страница входа Новости музея Музей Михайла Мармера розширює свої навчальні кордони

Музей Михайла Мармера розширює свої навчальні кордони

 

 

 

 

Маріанна Шпак

З 27 по 30 січня в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) в межах освітньої Магістерської програми Інституту екуменічних студій «Екуменічні науки: християнство в діалозі зі світовими релігіями, суспільством і медіа» відбулася Зимова школа «Львів – місто діалогу» для студентів з усіх регіонів України, де взяла участь і Маріанна Шпак, науковий співробітник Музею Михайла Мармера.


Метою цієї школи було ознайомлення молоді із релігійною ситуацією в Україні, демонстрація знань про міжконфесійні відносини трьох гілок християнства й нехристиянських релігій, а також відображення релігійної проблематики в українському інформаційному просторі.

Протягом чотирьох днів у Інформаційно-ресурсному центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького під час лекцій поважні викладачі відображали сучасні проблеми між Україною й церквою, а також намагалися проаналізувати місце і роль церкви у процесі євроінтеграції нашої держави.

У програмному курсі молодь була ознайомлена із проблематикою сучасних світських та релігійних мас-медіа. На заняттях демонстровалися інструменти, завдяки яким можуть діяти журналісти, аби подати інформацію про представників духовенства у потрібному чи невигідному світлі. Також було показано яким чином може відбуватися маніпуляція вірянами через інтернет-видання релігійного спрямування.


Для того, аби студентство ширше зрозуміло яким чином можна і необхідно долати будь-які релігійні суперечності, було презентовано інформацію про витоки екуменічного руху та активні пошуки його представниками єдності між віруючими будь-якої конфесії.

Важливою частиною Зимової школи стали екскурсії до різних релігійних організацій м. Львова. Так, молодь побувала у Ісламському культурному центрі ім. Мухаммеда Асада, де учасники поспілкувалися із мусульманами, які працюють у закладі, дізналися про ісламські традиції й звичаї, а також мали можливість бути присутніми під час молитви.

Цікавими стали відвідини і Професійного Центру св. І. Боско та хостелу Молодіжного Центру ім. І. Боско, де студентів ознайомили із покровителем закладів – засновником Салезіанського Згромадження, яке має за мету всебічний розвиток молодої людини на основі християнської католицької віри; а також розповіли про опіку над хлопчиками-сиротами, які тут живуть та навчаються.

На завершення Зимової Школи «Львів – місто діалогу» у дружньому колі спілкування учасники обговорили перспективи співпраці та заснування молодіжних проектів, а також координатори Школи нагородили їх сертифікатами та подарували кожному наукову літературу.

2018.02.21.