До дня 27-го січня у Музеї Михайла Мармера відбувся тижневий Марафон пам’яті


Страница входа Новости музея До дня 27-го січня у Музеї Михайла Мармера відбувся тижневий Марафон пам’яті

До дня 27-го січня у Музеї Михайла Мармера відбувся тижневий Марафон пам’яті

 

Маріанна Шпак

27 січня – особлива дата, що повертає світову спільноту до трагічних подій Голокосту і постійно наводить кожного на роздуми про причини та наслідки тотального знищення мільйонів невинних жертв.

У Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» останній тиждень місяця був присвячений Мкарафону пам’яті про трагедію Шоа не тільки у Європі, але й на Криворіжжі, який завершився урочистою Церемонією пам’яті.


В ці дні Музей Михайла Мармера відвідало чимало охочих, які прагнули дізнатися про ґенезу геноцидів, мотиви та пропаганду нацистів щодо знищення представників національних менших та наслідків Голокосту для сучасних поколінь.

Знаковим є те, що інтерактивні заняття та лекції відвідала велика школярів та підлітків. Серед учасників Марафону пам’яті були учні Глеєватської загальноосвітньої школи, Криворізьких загальноосвітніх шкіл № 90, № 51, № 28, студенти Криворізького професійного гірничо-металургійного ліцею, Міжрегіонального Центру підготовки та перепідготовки кадрів. У формі ігор та колективних обговорень молодь порушувала глобальні питання війни та миру, а також аналізувала поняття, які стосуються толерантності та терпимості один до одного.

Усі заняття супроводжувалися яскравими прикладами стереотипів й маркерів, які суспільство ще не в змозі викорінити у ХХІ ст. та, нажаль, зробити правильні висновки.


Перебуваючи у музейному навчально-освітньому процесі, школярі та студенти пізнавали себе з раніше невідомої їм сторони: відчували себе «інакшими» та пробували подивитися на оточуючих очима «меншості».

Під час жвавих дискусій, кожен учасник інтерактиву намагався висловити своє враження про пережиті ним емоції та зробити висновки про те, настільки є важливим не просто розуміння ближніх, а мудре й правильне сприйняття їхнього світогляду та способу життя.

Приємно спостерігати, як у музеї народжується істина і формується міцний фундамент толерантного сприйняття дійсності молоддю. Прикладом цього є підростаюче покоління криворіжців, яке з упевненістю заявило, що готове стати на пересторозі міжнаціональних та міжрелігійних конфліктів, які загрожують світу.

2018.01.27