Страница входа Новости музея Учні Криворізької загальноосвітньої школи № 72 побували на екскурсії-лекції з єврейської історії краю

12 січня до Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» на інтерактивну екскурсію з краєзнавства завітали учні 8 класу Криворізької загальноосвітньої школи № 72.

Школярі давно хотіли познайомитися з юдейською культурою і дізнатися про єврейську історію міста, тому одразу після виходу на навчання із зимових канікул вони вирішили здійснити похід до єврейського музею.
Під час огляду експозицій, які демонструють побут та релігійне життя євреїв, учні цікавилися відмінностями між українськими звичаями й традиціями, та шукали аналогії між юдейськими і християнськими святами.

Особливо учні проявили допитливість до обряду бар-міцви, який проводиться для єврейських хлопчиків та дівчаток у підлітковому віці, та до значення іграшки - севивону, що діти отримують від батьків під час свята Хануки.
У залі-класі, що розповідає про Другу світову війну, учні дуже серйозно поставилися до розповідей про події війни, під час яких єврейське населення Криворіжжя тотально знищували нацисти. Школярі задавали недитячі питання: чи були шанси врятувати жертв нацистів та допомогти їм? як можна було уникнути трагедії масових розстрілів? що робили криворіжці, аби врятувати євреїв?

Після завершення екскурсії підлітки подякували за пізнавальну екскурсію та пообіцяли повернутися, аби отримати поглиблені знання про виникнення єврейських колоній на території Криворіжжя й внесок єврейського населення у розвиток рідного краю.

2018.01.12