Страница входа Новости музея У Музеї Михайла Мармера відбулося інтерактивне заняття з толерантності для школярів

26 грудня до Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» на інтерактивне заняття із толерантності прийшли учні четвертого класу Криворізької загальноосвітньої школи № 60.

Діти завітали до музею із запитаннями про те, що таке рівноправність, терпимість та толерантне ставлення один до одного.

Для того, аби школярі якнайкраще зрозуміли нові для них поняття, їм навели життєві приклади та розповіли про долю єврейських дітей у період Другої світової війни. Перед учнями постали історії трьох дівчаток і їх улюблених іграшок, яким вдалося вижити під час Голокосту. Свої дитячі переживання та враження від війни, які передали три головні героїні у спогадах, дуже вразили четвертокласників.

Після хвилюючої розповіді, діти одразу почали висловлювати свою думки та робити висновки.

Вони визначили, що раніше не чули, як тяжко жилося їх ровесникам в період війни, а також не задумувалися над тим, що дітей і дорослих могли переслідували тільки за те, що вони мали інакше походження, колір шкіри чи волосся. Школярі зазначили, що вони теж живуть в той час, коли йде війна, а тому частково навіть розуміють, яку тривогу можна відчувати тоді, коли дорослі воюють.

Учні вирішили, що коли виростуть, то обов’язково навчать усіх оточуючих дружити і поважати один одного. А для того, аби почати змінювати світ на краще, необхідно вже зараз робити перші кроки і викорінювати в собі та однокласниках звички висміювати когось за несхожість з ними.

На завершення інтерактивного заняття діти пробили повітряні кульки із образливими кличками, які часто можна почути в класі, та вирішили, що відтепер ніколи не будуть ображати один одного, адже тільки так вони продемонструють всьому світу, що таке рівність, толерантність, і терпимість заради миру.

2017.12.26