В Музеї Михайла Мармера відбулася презентація нового наукового збірника

Страница входа Новости музея В Музеї Михайла Мармера відбулася презентація нового наукового збірника

В Музеї Михайла Мармера відбулася презентація нового наукового збірника

Нещодавно, у жовтні, завдяки зусиллям Громадської організації «КЕТЕР» і Криворізького Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» у Кривому Розі відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Музейний простір: збереження та презентація предметів юдаїки. Обмін досвідом», в якому прийняли участь музеологи та відомі українські вчені-історики.

Ця знакова зустріч мала на меті, перш за все, проаналізувати якість, ефективність та динаміку наукових розвідок у галузі досліджень та збереження артефактів юдаїки.

Представлені вченими доповіді показали, що вивчення юдейської культури і предметів, які відображають її колорит, на сьогодні є актуальним і важливим у формуванні історичної пам’яті населення України. Це пов’язано з ти, що протягом багатьох століть євреї мешкали на українських землях та поповнювали культурну скарбницю нашої країни здобутками у фольклорі, літературі, мистецтві та науці.

Після завершення семінару концептуальні статті, дослідження та фото артефактів юдаїки, які демонструвалися під час виступів вчених, були зібрані у збірник під назвою «Музейний простір: збереження та презентація предметів юдаїки» та опубліковані.

21 грудня у «Музеї Михайла Мармера» відбулася презентація цього видавничого продукту. На заході були присутні викладачі  Криворізького педагогічного університету – вчені-автори статей, що увійшли до збірника, а також студенти історичного факультету, вчителі та учні Криворізької загальноосвітньої школи № 8.

Автори наукових статей розповіли про свої мотиви обрання ними специфічної тематики досліджень й аналізу артефактів юдаїки та пояснили значення цієї справи для української історичної науки.

Своїми враженнями про новий збірник поділилися також студенти, вчителі та учні, які прийшли на презентацію для того, аби більше дізнатися про власне минуле і  його зв’язок із сьогоденням.

На урочистому заході збірник із науковими матеріалами було вручено авторам статей, найактивнішим учням й студентам, а також подаровано бібліотекам Криворізької загальноосвітньої школи № 8 і Криворізького державного педагогічного університету.

2017.12.26.