Музей Михайла Мармера прийняв участь у міжнародній конференції з питань досліджень єврейської культурної спадщини


Страница входа Новости музея Музей Михайла Мармера прийняв участь у міжнародній конференції з питань досліджень єврейської культурної спадщини

Музей Михайла Мармера прийняв участь у міжнародній конференції з питань досліджень єврейської культурної спадщини

 

 

 

 

Маріанна Шпак

З 15 по 17 грудня у Києві відбулася міжнародна конференція викладачів, які займаються дослідженням історії та культури єврейського народу. Організаторами заходу виступили Центр мови і культури їдиш Всесвітнього Єврейського Конгресу у Вільнюсі та Єврейський Форум України.


У науковій зустрічі прийняла участь Маріанна Шпак, науковий співробітник Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера».


У ході заходу поважні лектори піднімали актуальні питання щодо важливості професійного дослідження мови їдиш у формуванні української культури.


Під час лекцій д-р Мордехай Юшковський, академічний директор Міжнародного центру мови і культури їдиш ВЄК (Вільнюс, Литва) та завідувач кафедри їдишу Міжнародного педагогічного коледжу «Левінські» (Тель-Авів, Ізраїль) продемонстрував учасникам яким чином відобразився вагомий внесок їдишської мовної спадщини у сучасній класичній літературі, де широка художня тематика письменників відтворює не лише дилеми та конфлікти єврейських родин чи цілого містечка, вона показує зміну світогляду суспільства, його цінностей, що відбувалися на теренах України протягом століть.


Д-р М. Юшковський наголосив, що класична література на їдиш є джерелом унікальних образів, які оживляють перед читачами цілі покоління із звичаями та традиціями, що назавжди забрав Голокост.

Пізнавальними стали лекції викладача д-ра Тетяни Батанової, викладача курсу їдиш у Києво-Могилянської академії (Київ, Україна). Вона пояснила методичні підходи до вивчення мови їдиш, та як ці вміння можуть використовувати спеціалісти й педагогі в практичній роботі. Також лектор поділилася корисними інтернет-ресурсами, та розповіла про сучасні засоби вивчення їдишу. Крім цього, д-р Т. Батанова порушила тему українсько-єврейських відносин ХХ століття у світовій поезії. Вона розповіла про єврейських поетів та їх перекладачів – українських поетів, які знали їдиш і були близькими до ідей, що описувалися цією мовою.


Цікавими також були виступи д-ра Юлії Смілянської, директор Інституту юдаїки (Київ, Україна) та д-ра Наталі Риндюк, викладача Києво-Могилянської академії (Київ, Україна), які поринули слухачів у фольклор та міфи, відображені у єврейської літературі. Уявлення, що виникали в містечках на початку ХХ століття, мали реальні підстави, проте подача їх у літературі та переказах, робить їх захоплюючими й фантастичними сюжетами – перлинами національної культури.


Наукова частина конференції була продовжена цікавою екскурсією до Музею історичних коштовностей України у Києво-Печерській лаврі, де Маріанна Шпак ознайомилася із експозиціями юдейських артефактів, які вразили технікою оздоблення та красою.

На завершення форуму між учасниками семінару відбулося обговорення про перспективи й проблеми дослідження єврейської культурної спадщини. Під час дискусії вчені й викладачі прийшли до висновку, що національні традиції євреїв живі і мають шанс на відродження та повсякденне застосування в родинах, як і кілька століть тому.

2017.12.19.