В Музеї Михайла Мармера відбувся «Марафон пам’яті», присвячений роковинам трагедії у Бабиному Яру


Страница входа Новости музея В Музеї Михайла Мармера відбувся «Марафон пам’яті», присвячений роковинам трагедії у Бабиному Яру

В Музеї Михайла Мармера відбувся «Марафон пам’яті», присвячений роковинам трагедії у Бабиному Яру

 

 

 

 

Маріанна Шпак

Трагедія розстрілів мирного населення у Бабиному Яру, що сталася майже 80 років тому, тривожить і болить до сьогодні. Зараз українцям відомо, що урочище стало місцем розстрілів майже 100 тисяч невинних жертв, серед яких найбільше було місцевих євреїв.


 

 

У Кривому Розі, у Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера», в знак пошани до загиблих, відбувся тижневий Марафон пам’яті: щодня музей відвідували школярі, студенти та громадські активісти, з якими проводилися інтерактивні заняття й лекції, присвячені тематиці Голокосту.


Юнаки й дівчата з цікавістю задавали питання про формування ідеології Третього рейху, що мала на меті знищення єврейського народу, про створення та діяльність молодіжних організацій, які виховували патологічних вбивць та про трагічні події в урочищі Бабин Яр і на Криворіжжі, які відбулися у період нацистської окупації.


Під час музейних інтерактивів учасники мали можливість переймати на себе роль населення, що було незгодним із антилюдської пропагандою ворога; ставати мирними мешканцями, що в умовах тоталітаризму не мали можливості допомогти жертвам, приреченим на розстріл, та героями-рятівниками, які ризикуючи власним життям, рятували євреїв.

Після кожного заняття відвідувачі залишалися під великими враженнями. Й кожен раз єдиним спільним висновком ставали думки про те, що усталені стереотипи та міфи можуть призвести до трагічних наслідків для людей у будь-якій країні. Тому саме зараз головним завданням у світі є викорінення цих деформацій у розвитку відносин між підростаючим поколінням.


Завершальною частиною Марафону пам’яті стала урочиста церемонія вшанування жертв, що загинули у роки Голокосту, в якій прийняли участь студенти та учні місцевих вузів та шкіл. Важливим елементом заходу стали спогади Бородавської Лії Ізраїлевни – свідка трагічних подій 1941 року у Кривому Розі.

Біля пам’ятника «Криворізька трагедія» молодь вшанувала пам`ять загиблих під час Голокосту хвилиною мовчання, запалила свічки скорботи та поклала квіти й каміння – символ вічності і застереження у майбутньому.

2017.09.29