Співробітники Музею Михайла Мармера підвищують фах, навчаючись у літніх школах


Страница входа Новости музея Співробітники Музею Михайла Мармера підвищують фах, навчаючись у літніх школах

Співробітники Музею Михайла Мармера підвищують фах, навчаючись у літніх школах

 

 

 

 

Маріанна Шпак

Літня пора для науковців завжди стає приводом не лише для відпочинку, а й можливістю прийняти участь у освітніх програмах, які збирають молодих вчених, щоб обмінятися досвідом, набути нові знання й розвинути професійні якості.


Співробітники Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» не оминають нагоди прийняти участь в таких заходах, і тому науковий працівник Маріанна Шпак пройшла курс навчання на двох літніх школах.


З 25 червня по 2 липня Інститут релігії та суспільства Українського Католицького Університету - УКУ (Львів) організовував VII Літню Школу «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького», на яку зібралися студенти, аспіранти та викладачі з України та Польщі.


Програма форуму передбачала лекції, інтерактивні заходи та екскурсії, які висвітлювали діяльність митрополита А. Шептицького і його вплив на розвиток греко-католицької церкви, а також політики, економіки й культури України. Як не дивно, але модерністські заходи впливового лідера були настільки успішними на початку ХХ століття, що є взірцем для сучасної держави не лише у формуванні нової молодої еліти, а й у підвищенні ефективності економіки в регіонах нашої країни.


За незначний період часу учасники Літньої школи занурилися в релігійний світ греко-католиків і на власний досвід переконалися, наскільки сьогодні для всіх українців є актуальними поняття милосердя, віри та єдності. По завершенню заходу кожен зробив для себе висновок, що починати якісні зміни треба із себе та власної родини, закладаючи цінності й традиції, що допоможуть створити нові реалії України.


Ще одним важливим центром розвитку для молоді стала Літня Школа в Києві для викладачів та аспірантів, яка відбувалася з 3 по 13 липня завдяки співпраці історичного факультету Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Центру дослідження геноцидів та масових репресій, Українського центру вивчення історії Голокосту, Центру наукових досліджень Голокосту імені Джека, Джозефа та Мортона Менделів Меморіального музею Голокосту Сполучених Штатів Америки.


На захід було зібрано мотивованих молодих науковців, які вже не один рік займаються проблемами Другої світової війни. Лекції американських дослідників показали свій підхід до вивчення єврейської минулого в Україні в період ХХ ст. та продемонстрували нові факти з історії єврейських погромів і явища Голокосту в Україні. Також, свої нові здобутки презентували провідні українські вчені, що займаються проблематикою геноцидів та масових репресій на теренах країни.


У тісній співпраці із фахівцями учасники Літньої Школи відкрили багато цікавого та корисного. Під час жвавих дискусій молодь знаходила для себе відповіді на питання та продукувала ідеї, які неодмінно використає у викладацькій та дослідницькій діяльності.


Маріанна Шпак вважає свою участь у цих освітніх програмах дуже вдалою, тому що цей досвід дає можливості вдосконалити практичну діяльність безпосередньо у форматі музей «Музею Михайла Мармера».


 

 

2017.07.17.