Страница входа Новости музея У Музею Михайла Мармера відбувся захід до шанування пам’яті жертв та героїв Другої світової війни

21 лютого до Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» на інтерактивну лекцію про генезу Шоа та наслідки цього явища для світової спільноти прийшли учні 9 класу Криворізького Центрально-міського ліцею.

Останній тиждень лютого є знаменним в історії нашої держави, тому що українці віддають шану пам'яті Героїв Небесної Сотні та воїнам, які загинули в зоні АТО. Для криворіжців ці дні особливі ще й тому, що у лютому 1944 року місто було звільнено від нацистських окупантів.

Дев’ятикласники ще не вивчали події ХХ ст., і кожну тезу лекції вони сприймали з цікавістю. Щоб підлітки зрозуміли причини появи в Німеччині расистських ідей наднації та потреб населення у знищенні євреїв, було розіграно рольову гру, де кожен учасник міг відчути на собі сутність тогочасних реалій й правил тоталітарного режиму, за якими жили німці.

У кінцевому результаті школярі зуміли самостійно зробити висновки щодо витоків масового антисемітизму, виникнення посиленої ненависті й неприйняття інших націй громадянами Німеччини в 30-40-х роках ХХ ст.

Після інтерактивної лекції ліцеїсти познайомилися із музейними артефактами, фотографіями й документами, які демонструють ідеологію нацистів та реалізацію планів масового винишення євреїв. Учні також отримали можливість доторкнутися до трагічної історії рідного краю. Вони пообіцяли, що наступного разу обов'язково відвідають Музей Михайла Мармера, щоб детальніше дізнатися про наслідки нацистської окупації для Криворіжжя.

2017.02.25.